Obca (okładka miękka)
Lina Bengtsdotter
Aktualna cena: Cena promocyjna 15,00 zł Cena okładkowa: 41,90 zł
Promocja

Nowa szwedzka królowa kryminału!

Trudno być dzieckiem, którego nie da się kochać…

Wciągająca i sugestywna kontynuacja głośnej i nagradzanej Annabelle.

Dni Hours min Secs
W magazynie
SKU
1003621
Data premiery
03.04.2019
Opis

Druga z serii książek o inspektor Charlie Lager.

 

Francesca zaginęła wiele lat temu. Jej tajemnica miała pozostać ukryta na zawsze…

Kiedy Paul, najlepszy przyjaciel nastoletniej Franceski, umiera, dziewczyna nie umie się z tym pogodzić: ucieka w alkohol i samookaleczanie się. W końcu zostaje zmuszona do przerwania nauki w elitarnej szkole z internatem. Rodzice zabierają ją do domu na wsi, dworu Gudhammar, żeby mogła dojść do siebie.

Do dziewczyny powracają niepokojące wspomnienia z wieczoru, w którym Paula znaleziono martwego. Jest przekonana, że jej przyjaciel nie popełnił samobójstwa. Nikt jednak nie chce jej słuchać. Nikt nie wierzy w jej podejrzenia. Bliscy traktują ją z lekceważeniem, a terapeuta jest przekonany, że dziewczyna cierpi na depresję. Francesca zrobi jednak wszystko, by dowiedzieć się prawdy. Jak daleko posunie się w swoich poszukiwaniach?

Ponad dwadzieścia lat później inspektor kryminalna Charlie Lager, będąc w samym środku skomplikowanego śledztwa, przypadkiem dowiaduje się o nastolatce o imieniu Francesca, która niegdyś zaginęła w okolicach jej rodzinnego Gullspång. Jest w tej nierozwiązanej sprawie coś, co nie daje Charlie spokoju.

Kiedy Susanne, jej przyjaciółka z dzieciństwa, prosi o pomoc w trudnej życiowej sytuacji, Charlie postanawia wrócić do Gullspång. To też dobra okazja, by zająć się sprawą Franceski. Tyle że nie wszyscy mieszkańcy doceniają jej dociekliwość. Kolejne ślady krok po kroku prowadzą ją nie tylko bliżej rozwiązania zagadki sprzed lat, lecz także do odkrycia mrocznych sekretów własnej rodziny. Senne, spowite ciemnościami szwedzkie miasteczko skrywa więcej tajemnic, niż Charlie przypuszcza.

 

Wkrótce kolejna część serii z inspektor Charlie Lager.

Informacje
Więcej informacji
Wysokość 205
Grubość 40
Szerokość 145
Autor Lina Bengtsdotter
Informacje o autorze LINA BENGTSDOTTER wychowała się w Gullspång, a obecnie mieszka w Sztokholmie. Z wykształcenia jest nauczycielką szwedzkiego i psychologii. Pisała od zawsze, ale tylko do szuflady. Dopiero kiedy postanowiła stworzyć kryminał, poczuła, że wszystkie kawałki układanki znalazły się na swoim miejscu. Akcję bestsellerowego debiutu Annabelle osadziła w rodzinnym Gullspång i perfekcyjnie oddała charakter małej społeczności. Książka zachwyciła wydawców z 12 krajów i szturmem zdobyła szwedzkie listy bestsellerów, czyniąc z autorki nową literacką gwiazdę. W Obcej ponownie powraca do Gullspång, miasteczka pełnego tajemnic.
Tłumacz Marta Rey-Radlińska
ISBN 978-83-8053-504-6
EAN 9788380535046
PKWiU 58.11.1
Ilość stron 456
Opinie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Obca