To, co trwałe. Bukowina Tatrzańska – tradycja i wiara. Wydanie polsko-angielskie (okładka twarda)
Tomasz Tomaszewski, Grzegorz Kapla
Aktualna cena: Cena promocyjna 125,00 zł Cena podstawowa 249,00 zł
Promocja

Podczas jednej z wielu rozmów Góral, zapytany o to, dlaczego tak dużo opowiada nam o tradycji i wierze, odpowiedział prostymi słowami: „Mówię o tym, bo lubię to, co trwałe”. W ten sposób powstał tytuł książki, którą prezentujemy z nadzieją, że chociaż w małym jej fragmencie odnajdą Państwo udaną ilustrację tego, co stanowi nasze dobro wspólne, nasze narodowe dziedzictwo.

Tomasz Tomaszewski

Dni Hours min Secs
W magazynie
SKU
B1003257
Data premiery
04.11.2015
Opis

Powiada się, że tym, czego poszukujemy, jest sens życia. Otóż nie sądzę, żebyśmy szukali właśnie tego. Myślę, że tym, o co nam chodzi, jest doświadczenie życia jako takiego, tak by nasze realne przeżycia  na płaszczyźnie czysto fizycznej wywoływały rezonans w głębi naszej najbardziej wewnętrznej istoty  i rzeczywistości., byśmy naprawdę doznali upojenia faktem życia.

 Joseph Campbell (Potęga mitu, przekł. Ireneusz Kania)

 

Zawarta w powyższym cytacie myśl nieustannie towarzyszyła nam podczas pracy nad książką i uważam, że była to niezwykle szczęśliwa okoliczność. Okazało się, iż Grzegorz Kapla, mój partner w tym przedsięwzięciu, a jednocześnie autor tekstu, ma podobny stosunek do ludzi oraz życia, uważając, że samo w sobie jest ono czymś nadzwyczajnym.

 

Obydwu nas fascynowało zjawisko góralszczyzny, lecz aby je przedstawić głębiej, należało poświęcić dwa lata pracy. Wybraliśmy Bukowinę Tatrzańska, która reprezentuje większość tego, co według nas jest ważne i kojarzy się ze słowem GÓRALSZCZYZNA.

Pragnęliśmy, by opisując oraz fotografując właśnie to szczególnie piękne miejsce, przenieść wszystko w przestrzeń ogólną, symboliczną, odnoszącą się do całego Podhala.

 

Szukaliśmy więc zjawisk i momentów, które można potraktować jako coś więcej aniżeli obiekt. Staraliśmy się raczej uczynić z nich temat, wyłowić ich atrakcyjną osobliwość, aby na końcu zamienić całość w symboliczny obraz.

 

Podczas jednej z wielu rozmów Góral, zapytany o to, dlaczego tak dużo opowiada nam o tradycji i wierze, odpowiedział prostymi słowami: „Mówię o tym, bo lubię to, co trwałe”. W ten sposób powstał tytuł książki, którą prezentujemy z nadzieją, że chociaż w małym jej fragmencie odnajdą Państwo udaną ilustrację tego, co stanowi nasze dobro wspólne, nasze narodowe dziedzictwo.

 

Tomasz Tomaszewski

  • ekskluzywny album w twardej płóciennej oprawie – dodatkowo zabezpieczony etui
  • edycja limitowana
  • wysoki poziom edytorski
Informacje
Więcej informacji
Wysokość 384
Grubość 47
Szerokość 272
Autor Tomasz Tomaszewski, Grzegorz Kapla
Informacje o autorze Tomasz Tomaszewski Posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych, jak: „Stern”, „Paris Match”, „GEO”, „New York Times”, „Time”, „Fortune”, „Vogue”, „Die Zeit”, „Elle”. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), W centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem, Zapewnia się atmosferę życzliwości oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście innych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Indonezji, Brazylii, na Madagaskarze i w Polsce. Jest laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu ośmiu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował osiemnaście esejów fotograficznych, a od 1999 roku jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.
Tłumacz Agnieszka Chrościcka
ISBN 978-83-7596-718-0
EAN 9788375967180
PKWiU 58.11.1
Ilość stron 260
Opinie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:To, co trwałe. Bukowina Tatrzańska – tradycja i wiara. Wydanie polsko-angielskie